17/05/2024 05:33:55
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Kalendarz imprez
  Forum
  Kategorie Newsów
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Download
  Zarząd ŁZM
  Statut

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 372
Nieaktywowany Użytkownik: 26
Najnowszy Użytkownik: ~LPG Majster
Zobacz Temat
| Motosportklub | KZK KJS RAJDY

Drukuj temat Oceń temat Zmień styl na nowy


Autor Propozycja KZK 2011
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 10/02/2011 17:21
Chcialem zglosic propozycje zeby w tym roku na KZK byly trzy przejazdy z czego dwa najlepsze liczone. Uwazam ze przejazd probny jest to strata czasu i do tego dochodzi problem co znaczy przejechac go "spokojnie". Jak wiadomo dla jednego spokojnie jest 10 KM/h dla innego 100. Przy trzech przejazdach kazdy uczestnik moze sie wiecej nacieszyc impreza (o 33% wiecej) i byc spokojniejszy o taryfy. Co Wy na to koledzy??
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
matusz1113

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 79
Data rejestracji: 19.02.09

Dodane dnia 10/02/2011 19:06
Dobry pomysł
dokładnie taka sama zasada panuje na KZK w tomaszowie jest super 3 przejazdy z tego 2 liczone


Pozdrawiam Mateusz
3990799 matusz1113@o2.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
w3rti

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 266
Miejscowość: Zgierz
Data rejestracji: 26.09.09

Dodane dnia 10/02/2011 21:35
Popieram!!! Tutaj problem może wynikać tylko i wyłącznie z tego, że trzeba będzie jednak trochę więcej pomiarów czasu wykonać, ale zapewni to sporo większą zabawę i myślę, że aż tak bardzo życia nie utrudnia.
5976717 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 11/02/2011 09:06
pomyslimy smiley fajnie ze dajecie pomysly oby tak dalej


2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
Michal89

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 45
Data rejestracji: 19.07.10

Dodane dnia 11/02/2011 17:33
W sumie ciekawszy pomysł, bo za propozycję zapoznanie + 3 na czas sądzę, że mogę tu po głowie tylko dostać, więc nie proponuję i jestem za 3 na czas smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
qba77

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1013
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 20.05.08

Dodane dnia 12/02/2011 11:28
tak tylko weżcie po uwage ze tak jak na placu tesco czy real to ok ale np polmozbyt to nie widzac wcześniej trasy a pałując to wszystko sie może zdażyć


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
w3rti

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 266
Miejscowość: Zgierz
Data rejestracji: 26.09.09

Dodane dnia 12/02/2011 13:11
To zawsze można zrobić wyjątki np. dla polmozbytu a dla supermarketów robić po 3 przejazdy na czas. Jednak 3/4 zawodów są robione po parkingach gdzie widać całą trasę.
5976717 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 12/02/2011 13:59
narazie sklaniamy sie do tego zeby na polmozbycie byl przejaz zapoznawczy co do placykowych kzk zobaczymy aczkolwiek wiele glosow jest za 3 przejazdami


2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
Michal89

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 45
Data rejestracji: 19.07.10

Dodane dnia 20/02/2011 18:02
Jeśli mogę przekazać tu kolejną uwagę, to może by wprowadzić jakąś chociażby prowizoryczną kolejność startujących klasami. Nie mówię, że numer dwa po numerze jeden, ale niech to będzie najpierw klasa pierwsza, potem druga i trzecia lub odwrotnie.
Uprzedzam wszelkie docinki, ja się nie napinam, dziś byłem seryjnym samochodem na oponach nalewkach i takim będę przyjeżdżał... smiley Wiem, że to impreza amatorska, ale mimo to chciałbym sprawdzić się z innymi, a jakie to sprawdzenie się, jak ktoś w mojej klasie, podobnym samochodem jedzie pół godziny, czy godzinę później, gdzie ja jechałem po śniegu, a on miejscami jedzie po lodzie, a miejscami po przyczepniejszym tylko mokrym asfalcie, więc obaj mamy mega inne warunki na każdym z zakrętów. Na dzisiejszej rundzie dla kogoś komu zależy na wyniku mogłoby to mieć spore znaczenie bo warunki na prawdę się zmieniały, na kolejnych niezimowych może i nie. Jednak zawsze będzie jakiś ład i skład, a nie że ja się ustawiam do próbnego przejazdu a gość z mojej klasy kończy pierwszy punktowany.
Co do warunków to załóżmy takie gdybanie: Gdyby dziś przyjechało np 10 Evo/Sti i jako pierwszy pojechał by ktoś Fiatem SC, potem te 10 czterołapów i po nich ktoś inny SC by się obudził i wystartował to pomyślcie jakie warunki miałby ten pierwszy sej, a jakie ten drugi sej?
Nie odbierajcie mnie źle, impreza w każdej kwestii super zorganizowana jak na amatorskie zawody za 15 zł. jest na prawdę pro, ale pomyślcie nad uporządkowaniem startów.
Edytowane przez Michal89 dnia 20/02/2011 18:03
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
qba77

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1013
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 20.05.08

Dodane dnia 20/02/2011 18:14
wiesz mi przerabialiśmy polmozbyt kilkanascie razy i tak jest najlepiej, pogoda to ruletka (w lato może saśc deszcz i co wtedy), tak jak ty mówisz można by był zrobić jesli każdy z uczestników miał by swoje miejsce parkingowe, i widzaił start, i uważnie patrzył, a tu sam widziałeś 50 aut na takim małym placu po prostu sie nie da a pozatym jest to zabawa a jak zależy na wyniku i wiadomo ze bedzie tylko gorzej to trzeba sie starać startować jak najwczesniejsmiley


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 20/02/2011 18:27
poza tym nie da sie ludzikow zmusic zeby wszyscy przyjechali np na godz 10:00 i czekali na swoja kolej 2 godz. Sa tacy co chca od razu przejechac 2 przejazdy bo spiesza sie na obiad u babci sa tacy co rano boja sie przyjechac bo dzien wczesniej szwagier byl i przyjezdzaja po 13 i dopiero sie zapisuja wiele jest tych ale. Wez pod uwage ze w kzk-ach nigdy nie wiadomo ile przyjedzie aut w klasie I a ile II itd. na kzk-ach pod marketami zapisuja sie w trakcie ludzie ktorzy wyszli z zakupow i ich to zainteresowalo wiele jest ale i tez Ty masz wiele racji ze jka kots trafil w 2 przejazdy gdzie byl nawet przyczepny asfalt miejscami to mial lepsze czasy akurat chyba dzis nikt nie mia 2 przejazdow z odkrytym asfaltem bo po przejezdzie musial odstac 2 godz na nastepny przejazd

niemniej jednak dzieki za uwage pomyslimy czy jakos inaczej da sie to zorganizowac i napiszemy co ustalilismy



Edytowane przez angel_ dnia 20/02/2011 18:27
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
Michal89

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 45
Data rejestracji: 19.07.10

Dodane dnia 20/02/2011 19:20
Luzik, dla mnie żaden problem, tak czy siak zawsze będę od rana i swoje odczekam tyle ile trzeba.smiley Jednak na wielu imprezach jest powiedziane, że zapisy od godziny do godziny, start wtedy i wtedy i koniec, dyscyplina zawodników to też jest jakaś forma szacunku dla organizatorów, którzy zapierniczają od samego rana. To, że ktoś wpada o 13 i tylko chce przejechać i spadać to nie wymaga nawet komentarza, raz na miesiąc można wstać o tej wyznaczonej godzinie i łaski tu nikomu się nie robismiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 20/02/2011 20:08
Michal89 napisał/a:
Luzik, dla mnie żaden problem, tak czy siak zawsze będę od rana i swoje odczekam tyle ile trzeba.smiley Jednak na wielu imprezach jest powiedziane, że zapisy od godziny do godziny, start wtedy i wtedy i koniec, dyscyplina zawodników to też jest jakaś forma szacunku dla organizatorów, którzy zapierniczają od samego rana. To, że ktoś wpada o 13 i tylko chce przejechać i spadać to nie wymaga nawet komentarza, raz na miesiąc można wstać o tej wyznaczonej godzinie i łaski tu nikomu się nie robismiley


1. Oczywiscie masz troche racji, tylko u nas jeszcze nikt nie wpadl na pomysl jak to zrobic zeby bylo dobrze a przymiarki i dyskusje na ten temat byly. Moze sami uczestnicy powinni sie troszke poorganizowac jesli chca jechac w podobnych warunkach godzinach czy cos. (jednak nadal zostaje problem kogos kto przyjedzie przypadkiem lub tylko na chwile)

2. Zawodnicy sa zdyscyplinowani (ale raczej nie jezdza w KZK-ach) a tutaj jada uczestnicy smiley (to tak troche z regulaminow) i przy okazji jak zwykle zachecam do poczytania choc troche regulaminow. I tu wielkie dzieki dla zawodnikow ktorzy przyjezdazja na KZK-i.

3. Ja osobiscie nie widze nic złego we wspomnianym wczesniej np obiadem u babci i malo tego bardzo mi osobiscie sie podoba ze pomimo waznego obiadu ktos wygospodarowuje 30-40 min zeby przyjechac szybko zrobic 2 przejazdy i pojechac na rosół i schabowego jak u babci smiley (domyslam sie ze komus takiemu zalezy na starcie, na klasyfikacji pucharowej, na zabawie, na nauce itd)

4. KZK jest z definicji dosc luzna impreza na ktorej robienie cos na wzor PKC chyba nie przejdzie ale gwarantuje ze pogadamy na ten temat z ludmi w klubie i moze cos sie zmieni moze jakas testowa kzk-a (choc z tego co pisze widac chyba moje nastawienie do pomyslu PKC na KZK)

5. napewno latwiejszym posunieciem byloby po "pierwszej fali zapisów" ustawic tych co juz sie zapisali do startu klasami choc wymaga to troche zamieszania przy przestawianiu 30-40-50 aut. Moze jakims organizacyjnym rozwiazaniem jest to zeby ustawiac uczestnikow juz jak przyjezdzaja (zanim jeszcze sie pozapisuja itp itd) odpowiednia na pewnych kawalkach placu parkingowego.

6. Wez tez pod uwage ze KZK jest jak by na to nie patrzyc jest jakas rywalizacja sportowa a w sporcie czasem trzeba miec szczescie

7. a tu slogan nie pierwszy raz pisany "jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil" wiec jak by nie bylo pewnie ktos bedzie mial jakies "ale".
Choc kazde takie "ale" ja osobiscie lubie uslyszec bo pomaga to w organizacji kolejnych imprez. Imprez ktore robimy dla WAS.

Pozdrawiam
Edytowane przez angel_ dnia 20/02/2011 20:17
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
Michal89

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 45
Data rejestracji: 19.07.10

Dodane dnia 20/02/2011 20:20
Co do regulaminów to tak się składa, że czytam je i w niektórych przypadkach jestem tym, który nakłania do ich czytania. Zawodnik/uczestnik, runda/eliminacja, itp różnice znam, a tutaj przypadkowo napisałem o ZAWODNIKACH
Jak chcecie żeby KZK miało luźną formę spoko, może faktycznie tylko ja się czepiłem tematu kolejności startu, w każdym razie od tego jest forum, żeby takie przemyślenia organizatorom przekazywaćsmiley Koniec tematu, pozdro!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 20/02/2011 21:38
Michal89 napisał/a:
Co do regulaminów to tak się składa, że czytam je i w niektórych przypadkach jestem tym, który nakłania do ich czytania. Zawodnik/uczestnik, runda/eliminacja, itp różnice znam, a tutaj przypadkowo napisałem o ZAWODNIKACH
Jak chcecie żeby KZK miało luźną formę spoko, może faktycznie tylko ja się czepiłem tematu kolejności startu, w każdym razie od tego jest forum, żeby takie przemyślenia organizatorom przekazywaćsmiley Koniec tematu, pozdro!


oczywiscie ze po to jest forum i pisalem ze fajnie ze piszecie i pisalem ze pogadamy na ten temat

co do regulaminow to ja moze skrzywiony jestem ale prawie zawsze jak widze ze ktos pisze cos nie tak to naklaniam do czytania (hmm w sumie to nawet nie ganie a naklaniam)

co do czepiania sie to ja nie uznaje twojego postu jako czepiania sie tym bardziej ze juz kiedys pojawial sie podobny post (tam chyba jakis deszcz spadl i tez w klasach jezdzili uczestnicy w roznych warunkach ) jednak jakos nie padl z naszej strony zaden sensowny pomysl jak to zmienic i czy wogole trzeba to zmieniac
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
vivaldi

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 338
Miejscowość: Myślenice
Data rejestracji: 22.05.08

Dodane dnia 21/02/2011 22:42
to ja skromnie wrzucę, że zawsze uważałem 3 przejazdy (2 liczone) za lepszą formę choćby z tego powodu, że można uczyć się na własnych błędach. Zawsze kierowca przynajmniej trybi w którym miejscu poszło nie po myśli i koryguje ten/tam błąd. To uczy wyboru czy to toru czy operowania gazem czy kierą. Co ciekawe na poziomie KZK 3 przejazdy uczą pokory, zazwyczaj 1 jest dobry, 2gi najlepszy a właśnie 3ci przepałowany i zarazem najgorszy. Podobnie tak przy okazji nie wiem dlaczego wiele klubów rezygnuje z mety typu "stop". Wszyscy teraz lotne. Nie dość, że zazwyczaj nie ma miejsca to "stop" świetnie uczy p-tu hamowania, a w końcu o doskonalenie chodzi.
4219663 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Propozycja KZK 2011
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 22/02/2011 07:39
vivaldi napisał/a:
to ja skromnie wrzucę, że zawsze uważałem 3 przejazdy (2 liczone) za lepszą formę choćby z tego powodu, że można uczyć się na własnych błędach. Zawsze kierowca przynajmniej trybi w którym miejscu poszło nie po myśli i koryguje ten/tam błąd. To uczy wyboru czy to toru czy operowania gazem czy kierą. Co ciekawe na poziomie KZK 3 przejazdy uczą pokory, zazwyczaj 1 jest dobry, 2gi najlepszy a właśnie 3ci przepałowany i zarazem najgorszy. Podobnie tak przy okazji nie wiem dlaczego wiele klubów rezygnuje z mety typu "stop". Wszyscy teraz lotne. Nie dość, że zazwyczaj nie ma miejsca to "stop" świetnie uczy p-tu hamowania, a w końcu o doskonalenie chodzi.


zgadam sie w 100% rezygnowanie z mety stop jest niewlasciwa droga zatrzymanie auta na lini miedzy osiami i zrobienie tego jak najszybciej wiele uczy niezaleznie od przyczepnosci
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
INFORMACJE
Honorowe oddawanie krwi



Członkowie naszego klubu oddali już ponad:

50000 ml krwi

Reklama

Pawenta Szynki


Czarnocin


Bachus


ACMClubPetronas


Har-tech


Monaco


pneumaster


Classiccars

Copyright © 2008-2009