Motosportklub znowu na Rajdzie.
Dodane przez dnia 18 czerwca 2008 20:41:55

14 czerwca Motosportklub po raz kolejny brał udział w zabezpieczaniu imprezy rajdowej.
Kilka zdjęć by Fixman

Tym razem pojechaliśmy na 35 Rajd Polskie Safari rozgrywany w Górze Kalwarii, na dawnym poligonie wojskowym. Impreza ta była trzecią rundą
Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na starcie stanęło 18 załóg, które musiały pokonać 8 odcinków specjalnych (4 pętle po 2 OS-y), w terenie żwirowo-piaszczystym o zróżnicowanym stopniu trudności. Grupa z Motosportklub wraz z reprezentacją Volkswagen Team Łódź zabezpieczała 2 z nich czuwając jednocześnie nad przejazdem załóg zgodnie z wytyczoną trasą jako sędziowie faktu.
Rozszerzona zawartość newsa
Najlepsi w jeździe po wertepach okazali się Patryk i Tomasz Łoszewscy z Automobilklubu Polskiego jadący
Kilka zdjęć by Fixman
Orcą, wyposażoną w 3-litrowy silnik wysokoprężny. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Bystrzyckiemu i Zenonowi Potrawiakowi (Automobilklub Wielkopolski, Jeep V8 4200). Trzecią lokatę zajęli Marek zając i Piotr Biłaś (Automobilklub Gorzowski, Uaz Wrangler 2800). Rajd Safari ukończyło 11 załóg. Siedem załóg, w tym liderzy tegorocznej klasyfikacji Sławomir Wasiak i Adam Nowak (Land Rover 4000) zostało wykluczonych przez Zespół Sędziów Sportowych za złamanie regulaminu ( wcześniejszy zjazd do serwisu). Równolegle z eliminacją RMPST rozegrana została Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym, w której zwyciężyli Marcin Madziąg i Sylwester Modrzejewski w Suzuki Samurai. Gratulujemy zwycięzcom.