28/03/2024 19:26:16
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Kalendarz imprez
  Forum
  Kategorie Newsów
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Download
  Zarząd ŁZM
  Statut

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 372
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: ~LPG Majster
Zobacz Temat
| Motosportklub | Ogólne

Drukuj temat Oceń temat Zmień styl na tradycyjny


Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 06/03/2012 12:48
Avatar Użytkownika pjj


Nagrody:
Brak
Member

Postów: 7
Data rejestracji: 22.05.11

cześć,
piszę do władz klubu o uzyskanie oficjalnego poświadczenie pisma ws. użytkowalności i bezpieczeństwa pasów szelkowych. Konkretnie sprawa wygląda następująco:

Ostatnio kupiłem pasy szelkowe w Niemczech i dostałem bubel. Zaczałem procedurę zwrotu kosztów na ebayu i jednym z wymogów jest przesłanie oficjalnego pisma od zewnętrznej organizacji która oceniłaby produkt. Pas dostałem przenitowany i wygląda tak - http://i44.tinypic.com/i2j389.jpg . Czy mógłbym poprosić o krótkie pismo wyjaśniające że nitowanie pasów uszkadza je i taki pas ze zdjęcia nie jest pasem sprawnym?

Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Paweł
Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 06/03/2012 13:21
Avatar Użytkownika qba77
Zarząd ŁZM

Nagrody:
Brak
Member

Postów: 1013
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 20.05.08

to nie do władz klubu tylko do sedziego technicznego. moim zdaniem


Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 06/03/2012 23:44
Avatar Użytkownika vivaldi
Zarząd ŁZM

Nagrody:
Brak
Member

Postów: 338
Miejscowość: Myślenice
Data rejestracji: 22.05.08

a ja bym odwrócił teze tzn poprosił o wyciąg z homologacji z nr dokładnie na ten wyrób, ze wskazaniem dopuszczenia przedziurawienia pasów. Wszystko na podstawie celu ich zastosowania w oparciu o załącznik J p-t 6.3
http://www.pzm.pl/userfiles/2012-pliki/samochody/regulaminy/FIA/FIA_J/art253_2012.pdf
po prostu niech Ci da kwit z numerem homologacji, jezeli tego nie zrobi postrasz, że zgłaszasz sprawe do Policji i urzedu konsumenckiego oraz z automatu FIA i wymysl sobie jeszcze jakiś germański wydział bezpieczeństwa drogowego.
4219663 Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 07/03/2012 07:44
Avatar Użytkownika matto


Nagrody:
Brak
Member

Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

vivaldi napisał/a:
i wymysl sobie jeszcze jakiś germański wydział bezpieczeństwa drogowego.


no najlepiej ADAC
Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 07/03/2012 14:35
Avatar Użytkownika rzadam
Admin

Nagrody:
Brak
Admin

Postów: 255
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 21.05.08

Paweł mysle ze najlepiej jakby opisał to Sędzia techniczny z osob o których myslałem to najlepiej Tomek Łysoniewski z AŁ najlepiej z nim si eskonaktowac prez biuro PZM i Piotra Płaczka bo my mozemy tu mówic tylko o tym co nam sie wydaje i co wiemy ... ael nikt u nas na chwile obecna niema licencji technika
pozdrawiam


Adam
rzadamm 2003074 rzadam Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 07/03/2012 15:12
Avatar Użytkownika pjj


Nagrody:
Brak
Member

Postów: 7
Data rejestracji: 22.05.11

Dzięki wszystkim za szybką reakcję, poniżej uściślam.

@Vivaldi: Sprawa nie dotyczy sprzedającego, a jest rozwiązywana przez serwis ebay'a, także muszę dostarczyć dokumenty o które wnioskują, czyli:

"Aby kontynuować sprawdzanie Twojego roszczenia, musimy poprosić Cię o przedłożenie dokumentów wspierających twierdzenie, jakoby towar był uszkodzony lub zupełnie nie odpowiadał opisowi. Dokument musi zostać wystawiony przez bezstronną osobę trzecią, na przykład handlarza, rzeczoznawcę lub inną jednostkę lub organizację (wyłączając Ciebie), która posiada kwalifikacje do opiniowania towaru, o którym mowa. Dokument musi opisywać rozmiar uszkodzeń lub jasno określać, w jaki sposób otrzymany towar różni się od towaru opisywanego. Nie podejmuj się napraw ani innych zmian czy przeróbek towaru, ponieważ uniemożliwi to rzetelne zbadanie roszczenia i może doprowadzić do jego anulowania. Dokument musi zawierać numer seryjny, opis towaru oraz posiadać nagłówek z nazwą, adresem oraz numerem telefonu osoby, firmy lub organizacji wystawiającej niniejszy dokument, aby PayPal mógł się z nią skontaktować, jeśli zajdzie taka potrzeba.Dokument powinien być wystawiony na papierze firmowym, opieczętowany i podpisany przez osobę wydającą opinię."

Co do licencji technika, to mam nadzieję, że nie będzie ona potrzebna. Mowa o uszkodzeniach mechanicznych i o towarze który odbiega od zamówionego. Spróbowałbym nawet jeszcze prościej - potwierdzenie, że nit znajdujący się na zdjęciu nie jest fabrycznym elementem pasów i jest to uszkodzeniem poważnym.

Jak mogę skontaktować się z wymienionymi osobami? Na odpowiedź został mi czas do niedzieli.
Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 07/03/2012 16:10
Avatar Użytkownika angel_
Zarząd ŁZM

Nagrody:
Brak
Webmaster

Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

http://lodz.pzm.pl/kontakt
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
RE: Prośba o oficjalne poświadczenie - Dodane dnia 07/03/2012 17:13
Avatar Użytkownika pjj


Nagrody:
Brak
Member

Postów: 7
Data rejestracji: 22.05.11

angel_ napisał/a:
http://lodz.pzm.pl/kontakt


smiley dzięki
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
INFORMACJE
Honorowe oddawanie krwi



Członkowie naszego klubu oddali już ponad:

50000 ml krwi

Reklama

Pawenta Szynki


Czarnocin


Bachus


ACMClubPetronas


Har-tech


Monaco


pneumaster


Classiccars

Copyright © 2008-2009